Bilde

Tom Christer Hovde

Daglig leder / Eiendomsmegler / Partner

5.0
★
★
★
★
★
3 omtaler

Mekleren får ros for høy integritet, tydelig og ærlig rådgivning, god kommunikasjon og aktiv oppfølging gjennom hele salgsprosessen. Flere kunder uttrykker tillit og tilfredshet med hans engasjement og profesjonelle håndtering av salget.

Krogsveen-symbol med grønn bakgrunn

Krogsveen

Om Tom Christer Hovde

Eiendomsmegler Tom Christer Hovde er daglig leder og partner i Krogsveen, og han leder både avdelingen i Sandnes og avdelingen på Jæren. Han har lang og bred erfaring fra eiendomsbransjen i Sandnes, Stavanger og på Jæren. Hovde har i mange år solgt boliger, fritidseiendommer, tomter og nybygg i regionen.

Eiendomsmegler Tom Christer Hovde har alltid likt salg og jobber gjerne tett med mennesker. Boligen er ofte den viktigste økonomiske investeringen folk har, og han ser det som et ansvar å hjelpe selgeren med å forvalte den verdien. Hovde er konkurransedrevet og liker at han hele tiden må levere sitt beste. Han trives i et bredt marked der han får brukt lokalkunnskapen sin.

Han mener at markedsføring tilpasset hver bolig og svært aktiv oppfølging av interessentene gir høyest mulig pris og et smidig salg. Selgerne skal kjenne seg trygge og godt ivaretatt hele veien. Porteføljen hans består av eneboliger, rekkehus, tomannsboliger og leiligheter i Sandnes, Stavanger og på Kvernaland.

Kompetanseområder

Bilde
Andelsbolig
Hovde selger andelsleiligheter i borettslag i Sandnes og Stavanger. Han tar slike oppdrag i hele regionen.
Bilde
Fritidsbolig og hytte
Hovde selger fritidseiendommer i tillegg til boliger. Han tar oppdrag på hytter og fritidsboliger for selgere i hele regionen.
Bilde
Leilighet
Han har solgt selveierleiligheter både i Sandnes og på Kvernaland. Leilighetssalg er en fast del av porteføljen til Hovde.
Bilde
Prosjekterte boliger
Hovde har erfaring med salg av nybygg i Sandnes, Stavanger og på Jæren. Han kjenner prosessen rundt prosjektsalg godt.
Bilde
Rekkehus og tomannsboliger
Hovde selger rekkehus og tomannsboliger, blant annet en vertikaldelt tomannsbolig på Kvernaland. Han har også solgt rekkehus i Sandnes.
Bilde
Villa og enebolig
Hovde selger mange eneboliger. Han har solgt frittliggende hus og kjedede eneboliger i Sandnes, Stavanger, Tananger og på Kvernaland.
Bilde
Tomter
Hovde selger også tomter i Sandnes, Stavanger og på Jæren. Tomtesalg har vært en del av arbeidet hans i mange år.

Teamet vårt håndplukker meglere for deg

Vi leser gjennom hver eneste forespørsel. Vi velger meglere manuelt ut fra hva du skal selge og hvor, slik at du er sikret gode meglertilbud.

Øystein – MeglerportalenIngvild – Meglerportalen

Meglerportalen er helt gratis og uforpliktende

Meglerkontor

Legg inn en anmeldelse

Les tidligere anmeldelser

5.0
★
★
★
★
★
Basert på 3 omtaler
9. okt 2026
★
★
★
★
★
5/5

AnonymAnmeldelsen er anonym etter ønske fra innsenderen og er sendt inn av megleren selv. Den er likevel 100 % ekte.

Jeg fikk han anbefalt av en nabo og i tillegg fikk jeg høre fra flere andre som hadde mye bra å si om han. Jeg ble raskt overbevist da vi hadde første møtet og forstod raskt at han skilte seg positivt ut i forhold til andre meglere jeg har snakket med.

9. okt 2026
★
★
★
★
★
5/5

AnonymAnmeldelsen er anonym etter ønske fra innsenderen og er sendt inn av megleren selv. Den er likevel 100 % ekte.

Aktiv megler som kjørte på med visninger, og som ikke lot huset bare ligge ute på Finn uten at noe skjedde. Fikk gode råd i hele prosessen fra første prisvurdering til kontraktsmøte.

9. okt 2026
★
★
★
★
★
5/5

AnonymAnmeldelsen er anonym etter ønske fra innsenderen og er sendt inn av megleren selv. Den er likevel 100 % ekte.

Tom Christer har høy integritet og er en tydelig og ærlig rådgiver.Jeg hadde veldig god kommunikasjonen med Tom Christer hadde gjennom hele prosessen. Jeg hadde full tillitt til at han og følte meg aldri usikker på om han tok tak i prosessen rundt salget. Jeg kunne slappe av og trengte ikke blande meg inn.

Bilde
Krogsveen-symbol med grønn bakgrunn

Krogsveen