Bilde

Yama Meskinyar

Eiendomsmegler MNEF / Avdelingsleder

5.0
★
★
★
★
★
7 omtaler

Kundene fremhever Yama Meskinyar som en profesjonell, serviceorientert og lokal ekspert med god kommunikasjon og ryddig oppfølging. Han er lett tilgjengelig, løsningsorientert og bidrar til en trygg og smidig salgsprosess med gode resultater.

partners eiendomsmegling logo

&Partners Eiendomsmegling

Om Yama Meskinyar

Eiendomsmegler Yama Meskinyar er avdelingsleder hos Nylander &Partners Røros og hjelper deg som skal selge bolig eller hytte i Fjellregionen. Han er bosatt på Røros og dekker også nabokommunene, blant annet Tynset, Os i Østerdalen og Tolga. Meskinyar selger både eneboliger, leiligheter og fritidsboliger og har i tillegg hatt oppdrag med næringseiendom i Røros sentrum.

Han begynte som eiendomsmegler rundt finanskrisen i 2008 og har jobbet i bransjen i over 16 år. Meskinyar har vært på Røros siden 2013 og var tilknyttet Aktiv Eiendomsmegling i fem år før han gikk over til Meglerhuset Nylander våren 2019. Der fikk han ansvaret for å bygge opp den nye avdelingen på Røros som i dag er en del av kjeden &Partners. Han har ledet kontoret siden oppstarten.

Meskinyar legger vekt på lokalkunnskap og tett oppfølging gjennom hele salgsprosessen. Han er medlem av Norges Eiendomsmeglerforbund (MNEF), og lokalavisa Arbeidets Rett skrev i 2025 om at han mottok tre utmerkelser i bransjen. Eiendomsmegler Yama Meskinyar kjenner derfor markedet godt, både på Røros og i resten av Fjellregionen.

Kompetanseområder

Bilde
Andelsbolig
Meskinyar selger andelsboliger på Røros og i nabokommunene, og kjenner reglene rundt forkjøpsrett og borettslag godt.
Bilde
Fritidsbolig og hytte
Hytter og fritidseiendommer i Fjellregionen er en stor del av porteføljen hans, og han har solgt hytter i området i mange år.
Bilde
Leilighet
Han har lang erfaring med salg av leiligheter på Røros og vet hvordan man treffer riktig kjøpergruppe i et lite marked.
Bilde
Næringsbygg
Meskinyar har hatt oppdrag med næringseiendom i Røros sentrum, blant annet kafeer, butikklokaler og overnattingssteder.
Bilde
Rekkehus og tomannsboliger
Rekkehus og tomannsboliger på Røros og i omegn inngår i det han jobber med, og han kjenner prisnivået i de ulike boligfeltene.
Bilde
Villa og enebolig
Han selger eneboliger i hele Fjellregionen og har god oversikt over hva boligkjøperne i området ser etter.

Teamet vårt håndplukker meglere for deg

Vi leser gjennom hver eneste forespørsel. Vi velger meglere manuelt ut fra hva du skal selge og hvor, slik at du er sikret gode meglertilbud.

Øystein – MeglerportalenIngvild – Meglerportalen

Meglerportalen er helt gratis og uforpliktende

Meglerkontor

I nyhetene

Legg inn en anmeldelse

Les tidligere anmeldelser

5.0
★
★
★
★
★
Basert på 7 omtaler
25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

Svein Sjøvold

Vi solgte Svenskveien 6 på Røros ifjor sommer. Yama ga oss meget god bistand med handelen, profesjonell, serviceorientert og meget hyggelig. Vi fikk en meget god pris for huset. 🏡🙂

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

Marit

Yamah hos Nylander kjenner det lokale markedet særs godt. Vårt salg ble håndtert på beste måte,slik vi ville ha det. Anbefales. Ryddig og god kommunikasjon!

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

Mariann Buås-Hansen

Yama er flink til å lytte og høre hvilket behov man har når man skal selge sin yndlingsplass på jord. Først skal man bestemme seg, og så ønsker man at valget blir bra. Yama trygget meg på en veldig god måte og salget gikk smertefritt unna. 🤩 Nå kan nye eiere nyte fjellet på hytta.

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

bente løvseth

Vi er superfornøyd med Yama Meskinyar. Vi har både kjøpt og solgt hytte med ham som megler. Yama er lett å kommunisere med og alltid behjelpelig ved spørsmål. Ringer du Yama og hvis han ikke kan besvare telefonen, ringer han alltid tilbake.

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

Geir Morten Søgård

Valgte megler fremfor firmaet. Vi kjøpte hytta via Yama for åtte år siden og fant det naturlig å bruke samme megler nå ved salg da vi var godt fornøyd med prosessen. Det samme kan sies nå. Lett å komme i kontakt med, og har god prosess styring underveis. Dette står til forventningen👍🏻

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

Espen Østrem

Usedvandlig ryddig og profesjonell oppfølging fra megler Yama Meskinyar, som tok initiativ og gikk den ekstra mila for å løse uforutsette hendelser under prosessen. Han bidro i tillegg med et godt nettverk lokalt og intelligente løsninger der det trengtes. Den mest solide meglingen jeg har erfart hittil - og som resulterte i et positivt utfall for alle involverte parter. Anbefales.

25. sep 2026
★
★
★
★
★
5/5

sture

Brukte Nylander&Partners ved salg av hytta vår på Røros. Ble anbefalt å bruke Nylandet&Partners av bror min som hadde kjøpt en bygård på Flandenborg og solgt et sommerhus på Hitra, begge med Yama som eiendomsmegler. Bruk Yama, sa han. Det gjorde jeg, salgsprosessen gikk kjapt og greit, og vi fikk en pris som begge parter, både selger og kjøper, syntes var ok.

Bilde
partners eiendomsmegling logo

&Partners Eiendomsmegling